Comunicat de presă: Implementare proiect „Reabilitarea moderată a clădirii CRAI NOU din str. Liceului, orașul Comănești, județul Bacău”

Uniunea Europeană - Fondul European De Dezvoltare Regională                Guvernul României                     Programul Operaţional Regional

”PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată!”

În cadrul Programului PLANUL NAȚIONAL DE REDRESARE ȘI REZILIENȚĂ, Componenta 10 – Fondul Local, Axa I.3 – Reabilitarea moderată a clădirilor publice pentru a îmbunătăți serviciile prestate la nivelul unităților administrativ-teritoriale, Subinvestiția I.1.3 – Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde – puncte de reîncărcare vehicule electrice, Titlu apel: PNRR/2022/C10/I3, PNRR/2022/C10/I1.3, Runda 1, orașul Comănești, județul Bacău, a obținut finanțare pentru proiectul ”Reabilitarea moderată a clădirii CRAI NOU din str. Liceului, orașul Comănești, județul Bacău”, cod de proiect: C10-I3-157.

Obiectivul proiectului vizează creșterea eficienței energetice prin reabilitarea moderată a clădirii publice CRAI NOU, din str. Liceului, orașul Comănești, pentru a îmbunătăți serviciile publice prestate din orașul Comănești, județul Bacău.

Valoarea totală a  proiectului este de 3.384.056,95 lei  inclusiv TVA, din care valoarea eligibilă din PNRR (fără TVA) este de 2.843.745,34 lei, iar valoarea TVA aferentă cheltuielilor eligibile din PNRR este de 540.311,61 lei.

Implementarea proiectului va avea loc în perioada:  26.01.2023 – 26.01.2025

Date de contact: tel. 0234374272, fax: 0234374278, mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

Conținutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziția oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României

”PNRR. Finanțat de Uniunea Europeană – UrmătoareaGenerațieUE”

https://mfe.gov.ro/pnrr/                                  https://www.facebook.com/PNRROficial/